Ukryte składniki

Ukryte składniki

wtorek, 4 lipca 2017

Oral-B Genius 9000

Jeśli interesujecie się testowaniem produktów, to zapewne wiecie, jakie kampanie są nazywane KAMPANIAMI ŻYCIA. Tak tak, są to kampanie, w których testujemy produkty, które w realnym życiu są dla nas nieosiągalne finansowo lub o prostu otrzymujemy coś o czym od dawna marzyliśmy.
Po około 2 latach testowania, przytrafiła się i mnie taka kampania. Od EverydayMe trzymałam do testowania szczoteczkę elektryczną Oral-B Genius 9000.

(Zestaw Ambasadora - Oral-B Genius 9000)


Powiem Wam, że na początku onieśmieliła mnie tak bardzo, że bałam się ją dotknąć. Jest taka piękna, elegancka, nowoczesna i droga, że chętnie trzymało by się ją w tym przepięknym opakowaniu ;) Ale oczywiście z tych samych powodów szkoda by było jej nie użyć ;) 
Najpierw trzeba ją naładować, więc moja ciekawość została wystawiona na próbę przedłużoną o czas oczekiwania na pełna baterię ;) 

(Proces ładowania)
Rewelacyjne rozwiązanie, nieprawdaż? Wszystko pod ręką w uroczym, eleganckim opakowaniu. Można je trzymać osobno, tylko po co? Tak idealnie pasuje w tym miejscu ;) A wiecie jak pięknie świeci szczoteczka gdy się ją włącza? Naprawdę można się w niej zakochać :P

Spytacie pewnie czy naprawdę jest taka wyjątkowa? Trudno mi się odnieść do innych szczoteczek elektrycznych. Dotychczas używałam zwykłej manualnej bo wydawało mi się, że te elektryczne są dla leniuchów, którym się po prostu nie chce ruszać ręką :P No bo co za różnica??? Oczywiście jak większość społeczeństwa moje mycie zębów nie trwało zalecanych 2 minut i choć starałam się myć zęby dokładnie, to osadziła mi się dość spora płytka nazębna i kamień. Zamierzałam się ich pozbyć w gabinecie dentystycznym do którego nigdy mi nie po drodze... ale tu z pomocą przyszła szczoteczka Oral-B Genius 9000.
  • Podczas szczotkowania, okrągła końcówka dokładnie czyści każdy ząb, docierając do często pomijanych obszarów i zapewniając wysoką jakość szczotkowania każdego dnia. Zapewnia to technologia oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjna  oraz specjalne końcówki, o których napiszę troszkę później. 
  • Szczoteczka monitoruje także każdy ruch, informując o tym, kiedy należy zakończyć szczotkowanie (profesjonalny timer)
  • Aktywnie monitoruje szczotkowane obszary jamy ustnej, informując miejscach, które nie zostały wyczyszczone, dzięki czemu żaden obszar nie zostanie pominięty (technologia wykrywania położenia)
  • Chroni dziąsła, automatycznie zmniejszając prędkość i siłę nacisku w przypadku zbyt mocnego szczotkowania (technologia potrójnej kontroli siły nacisku)
  • Posiada 6 trybów szczotkowania, w tym tryb pielęgnacji dziąseł oraz tryb wybielania
  • Funkcjonalne etui podróżne z dodatkowym wejściem USB umożliwia ładowanie smartfona i szczoteczki przy użyciu tylko jednej wtyczki
(Etui podróżne)

Pierwsze wrażenie było dziwne, bo szczoteczka chodzi dość głośno a styczność z górnymi jedynkami nie należała do najprzyjemniejszych. Poczułam nutkę... ba! nawet wielką nutę zawodu! Ale nie zniechęciłam się - pomyślałam, że to pewnie kwestia przyzwyczajenia. Pozostałe zęby przyjęły nową szczoteczkę bezproblemowo. Przy zbyt mocnym dociskaniu szczoteczki do zębów, natychmiast zapalał się kolor czerwony na pierścieniu szczoteczki. Rzeczywiście mimo swej mocy szczotkowanie jest delikatne i przyjemne. Pierwszy raz myłam zęby tak długo i nawet nie zdawałam sobie z tego sprawy. Była to czysta przyjemność i nawet timer mi nie przeszkadzał, bo nie miałam go ochoty wtedy słuchać ;) Zresztą do dziś myję zęby dłużej niż 2 minuty :P

Teraz troszkę o końcówkach, których do zestawu załączonych jest aż 4.
  • końcówka Oral-B CrossAction (z różowym kółeczkiem)

To najbardziej zaawansowana końcówka do szczoteczek elektrycznych Oral-B. Włókna szczoteczki są ustawione pod kątem, aby zapewnić dokładne czyszczenie. Doskonale usuwa płytkę nazębną.
  •  końcówka Oral-B Floss Action (z turkusowym kółkiem)

Jest wyposażona we włókna Micropulse, które sięgają głęboko do przestrzeni międzyzębowych, pomagając w usuwaniu płytki nazębnej. 
  • końcówka Oral-B 3D White (z niebieskim kółkiem)

Posiada specjalnie zaprojektowaną nasadkę polerującą, która efektywnie usuwa przebarwienia, wybielając zęby w naturalny sposób.
  • końcówka Oral-B Sensitive (z niebieskim kółkiem)

Ma bardzo miękkie włókna, delikatne dla zębów i dziąseł.

Szczoteczka łączy się za pomocą Bluetooth ze smartfonem. Niestety nie z każdym. Z moją Xperią Z3+ niestety nie chciała współpracować :( Nie mogę Wam niestety opisać tej współpracy. W zestawie jednak znajdziecie także uchwyt na smartfona, który należy przyczepić do lustra. Z aplikacją (którą przeglądałam) można spersonalizować szczoteczkę w zależności od swoich potrzeba a także ustawić sobie plany i cele do osiągnięcia. Rewelacja, ale na sprawdzenie współpracy szczoteczki ze smartfonem będę musiała poczekać...
(Uchwyt na smartfona)
Podsumowując. Szczoteczka nie bez przyczyny nazywa się genius. Jest naprawdę genialna jeśli chodzi o komfort użytkowania a przede wszystkim skuteczność. Moja płytka nazębna została niemal całkowicie zlikwidowana. Zęby są czyste, gładkie a dziąsła nie są podrażnione. Cena szczoteczki zaczynająca się od 500,00 zł jest dla mnie powalająca. Nigdy bym nie kupiła szczoteczki za taką cenę - tym bardziej cieszę się, że mogłam ją wypróbować za darmo... i mam ją dla siebie na stałe. Jednak jeśli kogoś stać, to bardzo polecam.

Moja ocena


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz